Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

Optimed Hastanesi olarak hastanemizde uygulanan estetik operasyonlarla ilgili siz değerli hastalarımızdan bize en çok gelen soruları yanıtlamaya çalıştık.

Ameliyat ağrılı mıdır? – Her ameliyatta olduğu gibi bu ameliyatta da hastamızın ağrı eşiğine bağlı olarak bir ağrı oluşmaktadır.

Hastamız ameliyat için hastanede ne kadar kalıyor? – Hastamızın durumuna göre bir gece kalabilir, çoğunlukla hastamız aynı gün taburcu olur.

Hastamız normal hayatına ne kadar sürede dönüyor? – Hastamız 1 hafta sonra gündelik hayatına dönüş yapabilir.

Ameliyat ağrılı mıdır? – Her ameliyatta olduğu gibi bu ameliyatta da hastamızın ağrı eşiğine bağlı olarak bir ağrı oluşmaktadır.

Hastamız ameliyat için hastanede ne kadar kalıyor? – Meme büyütme operasyonunda hastamız 1 gün hastanemizde kalır;  meme küçültme ve dikleştirme operasyonlarında hastanemizde kalma süresi 2-3 gündür.

Hastamız normal hayatına ne kadar sürede dönüyor? – Meme büyütme operasyonunda hastamız 1 hafta sonra gündelik hayatına dönebiliyorken meme küçültme ve dikleştirme operasyonlarında bu süre 10 gün ile iki hafta arasında olmaktadır.

Ameliyat hakkında bilgi; Hastamız ameliyatın etkisi ile fazla kilolarının yaklaşık %85 – %90’ını verebilirler. Kilo kaybı ilk 6 ay hızlı iken, giderek yavaşlar ve 2 sene boyunca devam eder. Ameliyat süresi ortalama 30-40 dk kadardır ve ameliyattan 24-48 saat sonra sulu gıda başlanır.

Hastamız ameliyat için hastanede ne kadar kalıyor? – Hastamız operasyonun 3. gününde taburcu olur.

Hastamız normal hayatına ne kadar sürede dönüyor? –Laparoskopik yöntem ile uygulandığı için hastamız taburcu olduğunda kendi günlük işlerini yapabilecek durumda olur.

Ameliyat ağrılı mıdır? – Her ameliyatta olduğu gibi bu ameliyatta da hastamızda ağrı eşiğine bağlı olarak bir ağrı oluşmaktadır.

Hastamız ameliyat için hastanede ne kadar kalıyor? – Hastamız operasyon için hastanemizde 1 gün kalır.

Hastamız normal hayatına ne kadar sürede dönüyor? –Yaklaşık 15 gün sonra hastamız günlük hayatına dönüş yapabilir. Ameliyat sonrası morlukların geçmesi için ortalama 20-45 gün gereklidir.

 

Ağrılı bir operasyon mudur? Ağrı miktarı hastamızın ağrı eşiğine göre değişebilir. Ameliyat sonrasında hiç ağrısı olmadığını da çok aşırı ağrısı olduğunu söyleyen hastalarımız da mevcuttur.

Hastamız ne kadar süre hastanede kalır? Skolyoz ameliyat teknikleri ve hastalarımıza göre farklılık taşımakla beraber genelde hastalarımız  en geç beşinci gün taburcu olurlar.

Hastamız ne kadar sürede günlük hayatına dönüş yapar? Genelde hastalarımızda 3 ay boyunca çok eğilmemeleri ve ağır yükler kaldırmamaları isteriz. Fakat hastamız 3-4 hafta sonunda günlük hayatına dönüş yapabilir.

Ameliyat ağrılı mıdır? – Ağrı miktarı hastamızın ağrı eşiğine göre değişebilir.  Ameliyat sonrasında hiç ağrısı olmadığını da çok aşırı ağrısı olduğunu söyleyen hastalarımız da mevcuttur.

Hastamız ameliyat için hastanede ne kadar kalıyor? – Ortalama 2-3 gün boyunca hastamız hastanede kalır.

Hastamız normal hayatına ne kadar sürede dönüyor? – Tamamen iyileşme süreci bir ayı bulmakla beraber hastamız ameliyattan birkaç hafta sonra günlük hayatına dönüş yapabilir.

 

Ameliyat ağrılı mıdır?  – Ağrı miktarı hastanın ağrı eşiğine göre değişebilir. Ameliyat sonrasında hiç ağrısı olmadığını da çok aşırı ağrısı olduğunu söyleyen hastalarımız da mevcuttur.

Hastamız ameliyat için hastanede ne kadar kalıyor?  – Hastamızın hastanede yatış süresi ortalama 4-7 gündür.

Hastamız normal hayatına ne kadar sürede dönüyor?  – Hastamızın ameliyat sonrası iyileşme süreci ortalama 2-3 aydır.

Ameliyat ağrılı mıdır? – İlk gün hafif bir ağrı ve şişkinlik oluyor, sonrasında düzelmeye başlıyor.

Hastamız ameliyat için hastanede ne kadar kalıyor? – Hastamız hastanemizde 1 gün kalır.

Hastamız normal hayatına ne kadar sürede dönüyor? – Ameliyattan sonra bir hafta süreyle burunda termal alçı oluyor, alçı alındıktan sonra da hastamızda bir hafta süreyle bant oluyor. 2 hafta sonunda burun açılıyor ve hastamız günlük yaşantısına dönüş yapıyor.

İşlem ağrılı mıdır? – FUE yöntemi ile anestezi eşliğinde uyguladığımız saç ekim işlemimizde ağrı minimum seviyededir.

Hastamız ameliyat için hastanemizde ne kadar kalıyor? – Saç ekimi işlemimizin ilk gününde hastamıza ön muayene yapıp aynı gün hastamızın sonucunu paylaşmaktayız.

  1. gün yani ekim günü; hastamızın saçının durumuna göre hastamızı 6 ile 9 saat arasında değişen saç ekimi işlemine tabi tutuyoruz.
  2. gün hastamızın işlem sonrası dinlenme süresidir.
  3. gün saç ekimi işlemimizdensonra ilk yıkamamızı yapmaktayız. Hastamızı durumuna göre aynı gün akşam taburcu edebiliyoruz.

Hastamız normal hayatına ne kadar sürede dönüyor? – Yara iyileşme sürecinde kızarıklık olabilir. Hassas olmayan ciltlerde bu kızarıklığın 10 gün içinde kaybolması beklenir. Ancak hassas ciltlerde bu kızarıklık daha uzun sürebilir.

Hastanemizde uyguladığımız operasyonlarla ilgili verdiğimiz bilgiler genel operasyon bilgileri olmakla beraber süreç hastamızın ağrı eşiği, fiziki yapısı, hastalık geçmişi ve genetik özelliklerine göre farklılık göstermektedir.

0282 726 0 555